Flaga Polski  Flaga Angielska

CINEsync - czyt. /sɪnəsɪŋk/ to najstarsze niezależne polskie studio oferujące usługi i nośniki związane z profesjonalną cyfrową dystrybucją kinową. Wykonało pierwszy pełny mastering pełnometrażowego filmu 3D w Polsce (TERRA 3D, premiera polska 6.11.2009) wraz z kopiami seryjnymi dla kin. Ma na koncie mastering i duplikację DCP kilkuset filmów pełnometrażowych.

CINEsync jako pierwsze polskie studio masteringowe kina cyfrowego DCI otrzymało kod rozpoznawczy w międzynarodowej bazie laboratoriów cyfrowych (Intenational Facility Code CSP: CINEsync Poland).


Nasz zespół stale podnosi swoje kwalifikacje, podejmuje nowe wyzwania i opracowuje nowatorskie rozwiązania techniczne – we współpracy z podmiotami należącymi do DCI (Digital Cinema Initiatives - konsorcjum, które opracowało i wyznacza światowe standardy kina cyfrowego).

Jednym z naszych największych osiągnięć jest stworzenie unikatowej metody wysokonakładowej duplikacji kopii seryjnych. Dzięki niej CINEsync jako jedyne studio w Polsce potrafi wykonać do 500 cyfrowych kopii seryjnych (z pełną weryfikacją) w ciągu doby (kilka tytułów równolegle). Pozwala to zachować krótkie terminy wprowadzania tytułów do kin przez Dystrybutorów na całym świecie i wspomagać inne studia.

2019-03-08 16:20:20